Pohádkový les 2017

Pohádkový les 2017

Již tradičně v Krhové je poslední červnová sobota ve znamení pohádek. V sobotu 24.6.2016 se již po třetí uskutečnil Pohádkový les. Start oživila stovka holubů, kteří byli vypuštěni z historického koše.

Hned na začátku Pohádkového lesa prošly děti a jejich dospělí průvodci celnicí, kde je uvítali tři veteráni. Od třech veteránů dostaly děti na cestu jablíčka, tedy vlastně frňákovníky.

Hlavní osobnost Pohádkového lesa - Krakonoš měl pro děti dobré rady, vlídné slovo a dokonce i neobyčejné bonbóny z kouzelné brašny. Pro dospělé měl Krakonoš připraveny kapky, které vyřeší všechny lidské strasti.

Po náročném stoupání se děti dostaly do pekla, kde obehrály v kartách čerty. U studánky se usídlila Záchranná stanice Hošťálková. Děti se mohly vyfotit s kánětem lesním a puštíkem. Rodiče se osvěžili u stánku, který připravil sbor dobrovolných hasičů Krhová.

O kousek dál děti vítal skřítek František a skřítčí holka Fanynka z Kouzelné školky, s kterými si povykládaly pohádku O Koblížkovi.

A co vařil pejsek s kočičkou? To mohly děti na vlastní oči vidět. Bez pochyb dětská duše ocenila bublající lektvar od Asterixe a Obelixe. Na začátku tajemného lesa měl svůj domek Ferda, u kterého si pudrovala nosánek Beruška. Po náročně stezce odvahy se děti ocitly u perníkové chaloupky, kde ochutnaly sladký perníček. Zpívat a řádit si mohly děti s JŮ a HELE.

U myslivecké chaty byl připraven bohatý odpolední program. K tanci a poslechu hrála hudební skupina APAČI. Děti se mohly povozit na koni, podívat si do indiánského týpí a vystřelit si z luhu. Sbor dobrovolných hasičů předvedl hasičský útok.

Tato kulturní akce je jedinečná v tom, že je naprosto bez jakékoliv komerce. Veškerá organizace je založena na nadšení, ochotě a spolupráci členů všech obecních spolků a školních organizací.

Úctu a poděkování směřujeme k hlavním sponzorům Pohádkového lesa: Restaurace a penzion U Bundárů, LARS M+K - Stavební firma, Moto Palič, s. r. o.. Děkujeme také Obci Krhová, technickým pracovníků obce a všem ostatním, kteří se na organizaci podíleli včetně Sylvy Kristkové a Aloise Bayera, kteří poskytli podporu Pohádkovému lesu.

Obrovské poděkování si zaslouží 67 účinkujících, kteří zajistili 12 krásných pohádkových stanovišť. Poslední poděkování patří Vám návštěvníkům Pohádkového lesa, za to, že Vás neodradilo tropické počasí a poctivě jste zvládli cestu pohádkovým lesem.

Radost dětí a spokojenost dospělých dává podnět k přípravám na další ročník Pohádkového lesa v Krhové, na který se můžeme společně těšit.

 Za všechny, kteří se na této akci podíleli.

Foto Jiří Mičola